Місто: Харків

Напрям діяльності: Дискриміновані групи

Рівень діяльності: Загальноукраїнська

Рік заснування: 2015

Веб-сайт: https://accentre.org.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/ACCenter/?ref=bookmarks

Місія організації: допомога людям і громадам у виході зі складних обставин та надання імпульсу для згуртованості та розвитку, сприяння сталому розвитку суспільства місцевих громад та суспільства України в цілому. Адаптаційно-культурний Центр у Харкові було відкрито 18 квітня 2015 року. Команда має досвід реалізації проектів високого рівня складності.

Волонтерами та співробітниками були реалізовані наступні проекти:

«Створення безпечного та захищеного середовища для дітей та їх піклувальників, які постраждали внаслідок конфлікту», 2014-2015. Донор – ЮНІСЕФ. Створено три центри підтримки сім'ї у Харкові, Ізюмі, Святогірську для надання всебічної допомоги ВПО: юридична, психологічна, гуманітарна та інформаційна допомога, адаптаційні та освітні програми, дитяча кімната, допомога в пошуку роботи тощо. Допомогу отримало близько 30 000 осіб (90% – ВПО). Проект завершено, затверджено донором, аудит проекту пройдено успішно.

«Всебічна стабілізаційна підтримка ВПО та постраждалого населення в Україні», 2015-2016. Реалізація частини проекту Міжнародної організації з міграції з розвитку самозайнятості та підвищення кваліфікації ВПО в Харківській, Донецькій, Луганській, Одеській областях. Донор – Міжнародна організація з міграції (IOM). За проектом проведено відбір потенційних учасників, проведено 34 тренінги з розвитку самозайнятості, старту бізнесу та підвищенню кваліфікації, консультаційну допомогу отримало близько 1 000 ВПО, грантову підтримку отримало 417 бенефіціарів, в тому числі, було організовано закупівлю та передачу обладнання для старту мікробізнесів ВПО. Проект завершено, затверджено донором, аудит проекту пройдено успішно.

«Психологічна допомога ВПО та постраждалому населенню у Харківській області (Харків, Ізюм, Балаклія)», 2015. Як імплементуючі партнери Польського центру міжнародної допомоги (PCPM). Психологічну допомогу (кризову, терапевтичну) отримало близько 800 осіб, також було підвищено кваліфікацію спеціалістів-психологів – 25 осіб. Проект завершено, звіт затверджений донором.

«Психологічна допомога ВПО та постраждалому населенню у Харківській та Донецькій областях», 2015-2016. Донор ПРООН. Допомогу в вигляді групових консультацій, тренінгів, індивідуальних консультацій та супервізій отримали близько 1500 осіб. Проект завершено, звіт затверджений донором.

«Створення та підтримка безпечного середовища та відчуття захищеності для дітей та їхніх піклувальників, постраждалих внаслідок конфлікту», 2015-2016. Донор ЮНІСЕФ. На базі наявних центрів підтримки сімей у Харкові, Ізюмі, Святогірську та створених центрів у Терновій та Червоному Лимані було організовано надання всебічної допомоги ВПО: юридична, психологічна допомога, адаптаційні програми, дитяча кімната, комп'ютерні класи, розвиваючи ігри, заняття з логопедами, допомога в пошуку роботи, тощо. Допомогу отримало близько 35 000 осіб (85% – ВПО). Проект завершено, затверджено донором, аудит проекту пройдено успішно.

Дитячий творчий проект «Я — чарівник», 2015-2016. За підтримки Української миротворчої школи. У конкурсі взяли участь 327 дітей з 74 міст та селищ України. Всі учасники отримали пам’ятні дипломи, а переможці були нагороджені цінними призами.

«Посмішка для Захисника», 2016. Було проведено 25 майстер-класів у Харкові та селі Тернова з Петриківського розпису і виготовлення листівок для воїнів. 270 дітей і дорослих навчилися Петриківському розпису. За цей час було виготовлено більш ніж 300 художніх листівок та понад 500 міні-листівок, які було передано через волонтерів Хелп-Армії у місця бойових дій та віднесено на Південний Пості.

Можливості співпраці:

Обмін досвідом, обмін волонтерами, сумісні проекти, інформаційна підтримка